Blog‎ > ‎

Aktuální momentky a knihovna materiálů

přidáno: 31. 3. 2013 8:18, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 31. 3. 2013 8:29 ]
Začátkem měsíce jsme vyráběli šablony na následnou výrobu ohýbaného obložení střešních oken. Toto obložení bude trochu netradiční, když se povede vyrobit. V současné době se často obložení dá k střešním oknům dokoupit od výrobce okna, případně nějak dodělat svépomocí např. ze dřeva nebo sádrokartonu. Naším cílem je využít tyto předpřipravené velké a těžké šablony pro následné profilování a výrobu celého profilu jedné části obkladu.

Šablony pro ohýbání a vytvoření přesného tvaru obložení střešního okna.

Knihovna materiálů (část OptimCabinetuV2) je na dalším milníku v přípravě došlo na rozšíření a vylepšení hledání, dále také k hlavní integraci QRkódů a částečné přípravě k propagaci a kontaktování firem. Již u společnosti Nexnet a.s. (dodavatel CAD a CAM systémů) jsme zaznamenali zájem o možnou spolupráci v tomto řešení. Stále se však jedná o malé měřítko, doufáme, že následně dojde ke zvýšení a většímu zapojení do systému.

Zadávání dat do systému je navrženo jak pro jednotlivé vkládání buď přímo do databáze nebo přes web rozhraní. Dále je možné vkládat dávkově přes CSV formát. Společnost bude tedy mít možnost poskytnout a lépe využít svá data a vzorky a rozšířit svojí značku nebo produkt dále do povědomí uživatelů.

Zobrazení informací o materiálu.

Pro jednu část výroby jsme nyní připravovali dvířka složená z rámu a výplně. Na tento typ výrobku je možné použít například jak tvrdé tak měkké dřeviny. Důležité je skládat rám a výplň z předem připravené spárovky nebo již předem lepeného kompozitního materiálu. Hlavním důvodem je zde zabezpečení rovinnosti plochy.

Sestavení a slepení rámů dveřních křídel a jejich výplní.


Comments