Blog‎ > ‎

Bydlení útulné a funkční

přidáno: 14. 1. 2017 9:27, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 10. 7. 2022 0:24 ]

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, zařídit si bydlení je pěkná dřina. A to hlavně v případě, když s tím nemáte žádné zkušenosti. Pokud nechcete využít služeb architekta, pak vám nezbývá, než poradit si s tím sami. Naštěstí dnes existuje šikovný program, který vám s tím pomůže. Díky němu si můžete vytvořit vizualizaci a vidět tak, jak váš interiér bude vypadat. Testovat můžete různé varianty a najít tak tu nejlepší. Navrhnout si lze dokonce vlastní nábytek.

Vybavujeme ložnici

Pokud jde o zařizování bytu, pak velkým oříškem bývá překvapivě ložnice. Její vybavení totiž často podceňujeme - bohužel na úkor kvality našeho spánku a odpočinku. Aby naše tělo mohlo dobře regenerovat, potřebuje víc než jen krásnou a moderní postel. Hlavní pro náš spokojený spánek je správná matrace. Ale spousta lidí neví, jak správně matraci vybrat. Nechte si proto poradit ve specializovaných obchodech. Volit můžete z mnoha materiálů a rozměrů, problémem dnes není ani matrace pro atypickou postel. Pokud už matraci máte, nezapomeňte si postel vybavit vhodnými peřinami a zdravotními polštáři, které vám pomohou udržovat v pořádku krční páteř.

Pokud máte malou ložnici, může nastat problém, kam uložit všechny potřebné věci, ať už je to sezónní oblečení nebo třeba náhradní povlečení. Volte proto praktickou a pohodlnou postel s úložným prostorem a nic takového nebudete muset víc řešit. Pokud máte naopak velkou ložnici, úsporu místa vůbec nemusíte řešit a můžete si pořídit i větší čalouněnou postel nebo postel z masivu.

S nábytkem opatrně

U postele by neměly chybět noční stolky, které jsou nejen estetickým, ale hlavně funkčním prvkem – odložit si na ně můžete knihu, mobil, sklenici vody či všechno další, co potřebujete mít pěkně na dosah ruky. S nábytkem to však nepřehánějte, ložnice by měla působit hlavně vzdušně a nepřeplácaně. Doplňte už tedy pouze šatní skříň a případně komodu, kterou využijete na drobnější kusy šatstva, jako je spodní prádlo nebo ponožky. Nezapomeňte je designově a barevně sladit s ostatním nábytkem. Zařiďte si útulnou ložnici, ve které se budete cítit příjemně a kde se bude relaxovat jedna báseň!

různé vizualizace

Comments