Blog‎ > ‎

Materialum - materiálová databáze aktualizace

přidáno: 18. 5. 2013 2:58, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 18. 5. 2013 3:29 ]

Práce na materiálové databázi se nezastavila a my pokračujeme v úpravách a menších vylepšeních. Sice se nyní priorita přesměrovala na jiné části, ale stále by jsme materiálovou databázi chtěli mít funkční minimálně zde. Narazili jsme totiž na menší problémovou část.  Zatím je totiž nejasná komunikace se společnostmi a v následné spolupráci, nenalezli jsme totiž zatím většinovou shodu. Jde hlavně o to, jestli má být databáze přístupná všem či pouze na univerzitě, dále také o část technického řešení databáze a o plánované zatížení.


Materialum - dělení skupin materiálů


Zatím se však můžete podívat na současnou úpravu designu. Jako základní návrh jsme použili a upravili koncepci používanou na libreoffice.org. Jde o následně o zjednodušení a úprava rozhraní, pro naše potřeby a propojení s původním rozhraním šablon. Původní šablony využívané pro web.py, byly upraveny pro spolupráci s tímto rozvržením.

Materiálum - zobrazený materiál společnosti Egger

Současné vylepšení vzhledu hodně pomohlo v organizace a v kvalitě pohybu po rozhraní. Již existuje testovací zadávání informací a přidávání nových materiálů. Doufejme, že brzo dojde k vylepšení a brzo budeme moci testovací verzi již veřejně nasadit.

Comments