Blog‎ > ‎

Nové návrhy řešení stolů a podnoží stolového nábytku

přidáno: 11. 5. 2012 6:23, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 24. 5. 2012 3:59 ]
Omlouváme se delší prodlevu při přípravě článků pro blog, nějak jsme nevycházeli s časem.

Při testování nového návrhu pro podnože stolového nábytku jsme provedli zpracování konceptu stolu. Stůl neobsahuje zpevňovací konstrukce tedy např. luby a svlaky. Nový návrh využívá možnosti šikmé konstrukce a spojení 2 noh a jejich překřížení.

Konstrukce se bude primárně soustředit na masivní dřevo v kombinaci se spárovkou pro stolovou desku. Masiv bude s největší pravděpodobností tmavě mořený dub a spárovka exotické dřevo, případně i jiné zpracování podle potřeby.


 
Původní koncept řešení


Z původního konceptu se připravil návrh pro modelování a následné testování rozměrového uzpůsobení. Při tomto se zjišťovala následná tvarová stálost a možné zlepšení zpracování. To se týká převážně horní desky a jejího zpracování, případně ukázky a  zpracování průchozích spojů nohy a horní desky.

ukázka řešení konstrukce nožního spoje


Možné ukázky horního spojení, kdy poté budou nohy procházet do stolové desky

Ukázka konečného návrhu

Rozměrové řešení, není stále pevně specifikované a je pravděpodobné, že dojde ke změnám. Primárně se budou asi týkat vnějších hlavních rozměrů, případně možná dojde ke změně orientace nohou vůči stolové desce.


Při tomto návrhu jsme využili odlišný přístup k následnému zpracování, jelikož jsme nepoužili možností OptimCabinetu. Avšak pracujeme na dalším rozšiřování možností OptimCabinetu v současnosti, již nyní máme zpracovaný základní konferenční stůl.Comments