Blog‎ > ‎

OptimCabinet - deník z vývoje

přidáno: 9. 6. 2011 6:54, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 9. 6. 2011 7:11 ]
OptimCabinet a jeho vývoj, to jsou slova, která se v poslední době točí pár lidem v hlavě. Jak někteří ví, je to programový balík určený pro tvorbu skříňového nábytku a pro přípravu podkladových dat, evidenci a kontrolu.

Ano víme, že existuje mnoho dalších programů pro tuto činnost jako je nástavba nad program TurboCAD od společnosti Špinar DAEX. Daex je zajímavý program, který umožňuje tvorbu parametricky ovlivněných objektů přímo v TurboCADu. Další skvělý program je například IMOS což je plně parametrický modelář nábytku, umožňující napojení na ERP, evidenci, CNC stroje atd.

Ptáte se tedy proč vytváříme něco jiného? Odpovědi jsou v zásadě asi dvě a k tomu jeden předpoklad.

  • Chceme se odlišit. Obvykle hlavní práci odvede počítač a lidé se málokdy už soustředí na vlastní tvorbu a design.
  • A potřebujeme hlavně propojení mezi základními procesy a body které již máme. Toto propojení se bude snažit OptimCabinet vyplnit.
  • Předpokládáme, že toto propojení bude mít také vliv na zvýšení kvality námi nabízených služeb a výrobků.
V současnosti OptimCabinet umožňuje velkou většinu našich základních požadavků a jeho adaptabilita se zvětšuje. Ano neumí zdaleka tolik co například IMOS, ale také to není jeho cílem. Programy jako IMOS jsou také efektivní, ale na jiné úrovni a jejich práce je odlišná a jejich cena také.V současné době tedy máme OptimCabinet připravený na rychlou tvorbu skříňového nábytku např. v podobě komody nebo spodní skříňky do kuchyně. OptimCabinet je schopen pro vás odhadnout množství materiálu, připravit kusovník jak dílců, tak potřebných doplňků. Tyto data poté dále zpracovat s výkresovou dokumentací pro tvorbu celého návrhu.Brzo uveřejníme první záznam v práci s OptimCabinetem a také jednoduché návody pro instalaci.