Blog‎ > ‎

OptimCabinet deník z vývoje II

přidáno: 12. 9. 2011 7:52, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 16. 9. 2011 9:27 ]
Po delší době je čas na shrnutí zásadních nových informací o verzi OptimCabinetu. Od poslední uvedené verze se toho dost změnilo. Současné verze nese označení 0.99.20 a obsahuje několik menších novinek a 2 větší. S touto verzí se pravděpodobně brzo dostaneme na verzi 1.00. To by měl být slibovaný milník v přípravě práce a zvětšení efektivity. Nyní tedy popíšeme co se změnilo. Stále je hlavním cílem programu jednoduchost a rychlost práce s při přípravě korpusových objekty, tedy např. kuchyňských linek, skříňového nábytku, případně i některých stolů.

Hlavní novinky

  • Automatické kreslení základních částí výkresové dokumentace a větší napojení na CAD software např. náš oblíbený Draftsight od Dassault Systems, nebo Bricscad od Bricssys. V současnosti tedy je už možné připravované objekty rychle nakreslit a případně využít na vizualizaci.
  • A možná ještě větší novinkou je možnost načítání výrobků ze staré zakázky a jejich následná úprava. Tuto funkci chtělo několik uživatelů a tak tu nyní je. Jediný její nedostatek je funkčnost pouze s novou verzí OptimCabinetu. Díky této funkci je dále implementován příkaz na obnovu základních dat v základní masce. Tato vlastnost dále dovoluje využít vestavěnou funkcionalitu na tvorbu výkresu v už vytvořeném výrobku.

DraftSight - nakreslené výstupy z OptimCabinetu, spolu s popisem a přípravnou prací.

Změny

  • Dále došlo k přepracování vzhledu a přidání nápovědy na hlavní masku programu.
  • Několik úprav ve výpočtech a v kompatibilitě.
  • Úpravy ve výbavě maker a výstupu PDF souboru při tvorbě kalkulace.
  • Logo - nové logo OptimCabinetu

Logo OptimCabinetu


Tyto změny určitě zlepšili celkovou použitelnost OptimCabinetu a zvýšili jeho užitnou hodnotu.

Grafický návrh připraven z OptimCabinetu, tvorba Inkscape.

Tuto grafiku je dále možné doplnit o materiálové a doplňkové části a textury. Úkolem není vytvořit realistickou vizualizaci, spíše jen vytvořit návrh a dát podnět ke změnám a jiným ideám.Návrh rozšířený o možné doplnění textury.


Výsledný grafický návrh, který poté získáte spolu s celkovou přípravou, rozpisem materiálu, kování a kalkulací, objednávkou. Přehledem nad zakázkami a dalším pracovním využitím.
V případě zájmu nás kontaktujte na adrese info@dlauhy.cz
Comments