Blog‎ > ‎

OptimCabinet III - Vizualizace a proces návrhu

přidáno: 16. 10. 2011 6:34, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 16. 10. 2011 6:58 ]
Poslední současná aktualizace OptimCabinetu, přidala možnosti exportu maker pro generování 3D modelů v CAD programech. S tím tedy získáváme nové možnosti vizualizací dat. Otestované možnosti jsou pro programy s možností importu DXF 3D.

První návrh

Dle tohoto návrhu tedy připravíme jednotlivé výstupy.

Jeden z výstupů z možné vizualizace je např. tato nábytková zásuvková skříňka. Pokud se bavíme o vizualizaci, tak ta je na úrovni produkčních výstupů, je možné přiřadit materiál povrchu, případně povrchy a celkové nasvícení scény vytvořit. Další možností je například celková animace prostoru, či vytvoření modelu objektu do připravené scény nebo vloženého videa. Hlavním cílem celého systému je efektivita a rychlost.

Ukázka 3D modelu vygenerovaného makra z OptimCabinetu - CAD BricsCAD možné použít i AutoCAD.


Výkres s 3D modelem


Nyní tedy ukázka výstupu 3D model v CADu a jeden z výstupů z vizualizace v programu Blender. Je možné použít i jiné programové vybavení.

Konečný automatický 3D render


V následujícím díle si ukážeme video s komentářem, popisující vznik této skříňky. Během 10 minut, je tedy celá tato konstrukce připravená pro výrobu, zákazníka a pro vedení. Ba co víc, není problém, poté udělat jednotlivé změny a nechat výrobek znovu přegenerovat. Skutečná efektivita se ukáže, pokud chcete připravovat více návrhů, nebo produktů.

V případě požadavku na jiný typ výstupů z vizualizace, případně jiný typ výkresů, není problém upravit potřebné šablony a tím získat jiné podklady pro zákazníka.

Závěr - jak může poté vypadat hotový výrobek.

Možný hotový výrobek - jiný.



Comments