Blog‎ > ‎

OptimCabinet - pokračování vývoje

přidáno: 10. 6. 2012 3:36, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 10. 6. 2012 3:37 ]
V rámci dalšího rozvoje OptimCabinetu jsme se zaměřili na možnosti tvorby a výroby dalších výrobků. Nová aktualizace přinesla nové úpravy a rozšíření v rámci základní přípravy pro výrobu definovaných konferenčních stolků.

Konferenční stolek je převážně určen do interakčních místností jako je obývací pokoj a další společenské místnosti. Je primárně navržen pro různá rozměrová měřítka s základním rozsahem rozměrů (délka 1200 - 1600) x  (šířka 400 - 600). Stolek může být navržen i jako čtvercový, případně provést úpravy v rozvržení a posunutí.

Návrh konferenčního stolu z OptimCabinetu ve výkresové vrstvě BricsCAD.

Jako hlavní materiály jsme vybrali převážně dýhované konstrukční materiály pro lepší vzhled povrchu. Není ovšem problém využít laminovaných materiálů. Získáme tím lepší odolnost vrchního povrchu stolové desky a tedy větší možnosti využití.

OptimCabinet nyní tedy po definování základních rozměrů provede rozpočítání materiálu a předá data pro model. Na následnou vizualizaci jsme použili vizualizační vrstvu v řešení OptimCabinet - program Blender.

Vizualizace konferenčního stolu

OptimCabinet tedy nyní umožňuje, základní propočty pro přípravu podobných konferenční stolů, v případě úpravy i rozšíření na další možnosti. Jako závěrečná ukázka je výstup z kompletního testovacího výstupu pro OptimCabinet vizualizace.

Vizualizace konferenčního stolu


Comments