Blog‎ > ‎

OptimCabinet - rozšíření spektra CAD aplikací a nová ukázka

přidáno: 29. 7. 2012 5:56, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 6. 8. 2012 10:19 ]
Dnešním zápiskem je nám potěšení, vám oznámit, že se nám postupně daří rozšiřovat CAD aplikace, které OptimCabinet využívá a tedy, které můžete používat pro navrhování interiéru, kuchyně a případně jiného prostoru (obývací pokoj, interiérové stěny, kancelářské prostory atd.). V současnosti jsme označovali BricsCAD jako aplikaci, se kterou má OptimCabinet největší propojení a dokáže zde předat největší množství informací.

Nyní se k této podpoře přidala testovací verze 2D zobrazení nárysu a 3D vykreslování pro DraftSight a hlavně i pro AutoCAD (otestovaná verze je 2007, ale fungovat by měli i ostatní verze) aplikace. Tímto krokem jsme rozšířili možnosti použití o velkou část. Ne vše je už ideální, avšak využitelnost se určitě zvýšila a brzo přidáme i ukázky z použití.


Návrh stolu - Inkscape
Jako novou ukázku máme opět výrobek ze speciality, který ukáže možnosti pro tvorbu kancelářských stolů, případně i s možností kombinace s jinými materiály. Kancelářský stůl deskový materiál, možné doplnit o další elementy v podobě kancelářského kontejneru, přístavného stolu atd.


Ukázka z DraftSightu - funkční 3D

Hlavní problém, který se vyskytoval při použití AutoCADu bylo, že některé převody a skripty skončili dříve, než byl jejich plánovaný konec. Tuto situaci jsme postupně odpozorovali a našli problém na straně automatického uchopování, který bohužel neuchopoval tam, kde měl a spíše způsoboval problémy. Po vypnutí této funkce pouze na dobu běhu skriptu, můžeme oznámit, že již nic by nemělo bránit ve využívání OptimCabinetu dohromady s aplikací AutoCAD.Comments