Blog‎ > ‎

OptimCabinet - speciální výrobky

přidáno: 18. 6. 2012 4:12, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 18. 6. 2012 4:15 ]
Již dříve jsme zmiňovali, že OptimCabinet umožňuje přípravu vlastních nových modelů výrobků a je k tomu potřeba pouze práce s tabulkovým procesorem > pokud jsou jednotlivé případy předem připraveny. Tento postup avšak vyžaduje určité zažité zvyklosti a neumožňuje přímo na tomto základě vykreslit a předat data do výkresové části v podobě CAD programu.

Nyní bude tento nedostatek, částečně vyřešen. OptimCabinet nyní má vlastnost tvorby speciálních výrobků na základě definování základního obrysu jednotlivých prvků a definování jejich pozice. Tato nová vlastnost posunuje možnosti OptimCabinetu blíže k parametrických CAD aplikacím. Nechává totiž na tvůrci i celý základní návrh a rozložení prvků. Tato funkce na druhou stranu od návrháře očekává větší orientaci ve výrobku a dobrý smysl pro představivost.

Ukázka vizualizace výrobku definovaného v OptimCabinetu


Za tuto vloženou snahu ho následně odmění větší volností nad výrobkem a možností parametrického provázání výrobku a následného převedení výrobku do CAD modelu běžným výstupem z OptimCabinetu. Celý návrh je opět těsně integrován do OptimCabinetu a tedy při tvorbě, zároveň vzniká kusovník, který je možné použít pro přípravu nářezových plánů a další operace pro konstrukční opracování.Možná ukázka převedeného výrobku do CAD z OptimCabinetu


Jak již bylo na začátku zmíněno pro využití úplných možností tohoto řešení je nutné provést lepší prozkoumání tvaru výrobku a jeho konstrukce. Doporučujeme při tom před započetím tvorby načrtnout základní tvar a rozměrové dělení výrobku a následně pomocí živé evaluace výsledků dokončit modelaci výrobku. Vzhledem k tomu, že řešení je stále parametrické a upravitelné, je možné na základě jednoduchých změn vytvořit další výrobky.

Další vizualizace - přímo definovaný výrobek

Comments