Blog‎ > ‎

OptimCabinetV2 - knihovny a nové výkresy

přidáno: 10. 3. 2013 1:47, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 20. 4. 2013 23:13 ]
OptimCabinet V2 již urazil velkou vzdálenost od začátku svého vývoje a vám ukážeme jaké možnosti webové prostředí zatím nabízí. Přitom přidáme nějaké nové ukázky a vizualizace z testovacích běhů OptimCabinetu.

Webové aplikace zažívají v poslední době opravdu velký rozmach a tedy i náš systém, by měl být částečně dostupný z rozhraní webové aplikace. Současná verze sice neumožňuje úpravy, pouze čtení databáze informací, ale i tak je to velmi dobrý výsledek.


Ukázka současného vzhledu knihovny materiálů - zatím s neplatnými údaji.

Podobná databáze bude snad brzo dostupná pro využití v akademickém prostředí pro studenty na Mendelova univerzita v Brně. Zdejší verze bude více rozšířená. Náš cíl je využít jí ke konsolidaci informací z různých zdrojů, zároveň chystáme kontaktovat zástupce výrobců a obchodních firem s materiály v nábytkářském průmyslu s možnou spoluprací na tomto projektu.

Dále následují ukázky z automatického popisu a tvorby výkresové dokumentace. Na této části pracuje bratr a myslím, že již brzy budeme mít velmi dobré výsledky. Bude se to týkat jak dokumentace v SVG formátu tak i pro DXF formát.

Jednoduchá ukázka pro závěsnou skříňku


Na závěr si dáme ukázku již více zajímavější, zde se znovu ukazuje docela vysoká síla modulového systému OptimCabinetu, kde je možné na připravený povrch aplikovat nové dělení a vytvořit nové objekty. Tímto způsobem můžete následně vytvořit produkt podobný tomuto.  Zde šlo původně o možnost aplikace elementů na ostění do vodících lišt.

Vyobrazení povrchu po zpracování OptimCabinetem a následná automatická vizualizace přes modul pro Blender

Doufáme, že nové ukázky zobrazují zajímavé možnosti OptimCabinetu. Stále nemáme hlavní uživatelské prostředí, ale brzo se na něm začneme pracovat.

Comments