Blog‎ > ‎

OptimCabinet VII - WoodWOP a CAM opracování dílců

přidáno: 2. 4. 2012 4:06, autor: Zdeněk Dlauhý
Další etapa v našem kompletním řešení pro OptimCabinet chyběla stále příprava výroby část opracování, takže v dnešním díle se podíváme na CAM obrábění materiálu na bázi dřeva.

WoodWOP (Současná verze 6, starší verze 5) je program určený pro CAM přípravu výroby v nábytku. Výrobce je uskupení HOMAG v současnosti v část  Weeke, který je používá primárně pro svá obráběcí centra řady BHX a Wenture. V program se definuje dílec a jednotlivé operace, které se na něm budou provádět. Například frézování profilu, vrtání otvorů, řezání drážky, olepování bočních ploch až po frézování určitého tvaru.

Řada otvorů ve WoodWOPu

WoodWOP je schopen vytvářet makra a podmínky a různé testy v rámci svých podprogramů. Tím tedy vytvářet parametrickou ovládání. Při vytvoření zdrojového souboru je možné ve WoodWOPu vygenerovat G-kód pro řízení obráběcího centra. Obvykle ale obráběcí centrum přímo načítá zdrojový soubor mpr z které poté vygeneruje v postprocesoru G-kód automaticky za běhu.

BricsCAD a export DXF pro WoodWOP

WoodWOP dále poskytuje importní funkce pro DXF soubory a v případě jejich správného nastavení i okamžitou výrobu z tohoto souboru.

Import DXF - s přiřazenými vlastnostmi


Speciální soubor s automatickým rozpočítáváním, kontrolou a kreslením

Tento koncový soubor je určen pro rychlou přípravu výroby dílců. Tedy z připravených nástrojů pouze vyberete typ spojení a jeho nastavení a z předpřipravených podkladů WoodWOP vytvoří nastavení pro opracování.

Propojení výroby s OptimCabinetem je automatickým nastavením tedy vylepšeno a dává dostatek prostředků a možností pro opětovné zkvalitnění a zrychlení výroby. Pro bližší informace o OptimCabinetu a možnostech automatické výroby nás kontaktujte.


Comments