Blog‎ > ‎

Připravto.cz - technická dokumentace, nábytek a interiéry

přidáno: 28. 2. 2014 7:57, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 10. 7. 2022 0:37 ]
Již v minulém příspěvku jsme představili novou službu www.pripravto.cz.  Posláním služby je zjednodušit práci návrhářům a konstruktérům nábytku.

Druhy nábytku, které by mělo jít na Připravto již zpracovat - je však nutné očekávat mírné nedodělky :)
  • Kuchyně a kuchyňské objekty
  • Koupelnové objekty
  • Interiéry a kancelářské produkty
  • Různé druhy korpusového nábytku
  • Obývací stěny a různé další skříňové objekty
  • Stolní nábytek, šatní skříně a lehací nábytek, postele
  • A další konstrukce v kombinaci s variantou vlastní aplikace universal a programem Blender
Aplikace a původní software pro Připravto.cz si tedy klade za cíl zjednodušit a zkvalitnit celkovou přípravu výroby,
pro nábytkářskou firmu a umožnit jednoduší organizaci dat. Služba se v současné chvíli tedy nachází v testovacím provozu.

Ukázka zobrazení 3D návrhu přímo ve webovém prohlížeči s úpravou texturDále následuje ukázka upravená ukázka původní varianty vylepšení zobrazování jednotlivých částí výkresů > s 3D pohledem do formátu DXF a SVG.

Automatický výkres pro zadaný objekt

Úroveň vykreslení je nastavitelná. Dále je možné zakázat vykreslení některých elementů. Část zadání toho objektu může vypadat například takto - jedná se o nastavení soklu - tedy definice materiálu. Pozice a základní výšky. S tímto nastavením
je dále možné i pracovat a vylepšit.
Pro nezávislé otestování aplikace můžete zkusit přihlásit zde a vytvořit uživatele.
Služba se nyní nachází v testovacím provozu, většina částí již funguje a je možné vytvářet většinu operací přímo ve webovém prostředí. Podporované jsou převážně prohlížeče Firefox a Chrome, ale i v ostatních lze aplikaci používat. Software je dále otestován na mobilních zařízeních např. od Android 2.3 by měla jít zobrazování výkresů SVG a i 3D zobrazení. Blíže jsou testované prohlížeče popsány na Testy prohlížečů.

Doufáme, že aplikace bude dostatečně použitelná pro většinu truhlářů a pomůže jim se zjednodušením a správou dat, které potřebují pro své zakázky a zákazníky. V případě zájmu využijte kontaktu na stránkách služby.Comments