Blog‎ > ‎

Pripravto.cz - uvolnění OptimCabinetu v1

přidáno: 19. 3. 2014 2:38, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 26. 3. 2014 23:05 ]
Při práci na novém OptimCabinetu V2 - softwaru pro přípravu výroby nábytku -  jsme se rozmýšleli co udělat se starou verzí. Nová verze dostupná na www.pripravto.cz již je zcela odlišná a používá odlišné technologie. Verze 1 byla aplikace napsaná nad OpenOffice Calc v té době a šlo o sérii propojených tabulek, které sloužili jako pracovní prostředí pro zpracování zakázek zákazníků.

Nová verze optimcabinet v2 na www.pripravto.cz.

Současná verze však používá jazyku Python pro zpracování většiny dat a již se jedná o samostatnou webovou službu, která s původní aplikací sdílí podobný způsob tvorby a rozšířený způsob práce. Většina úkonů se v nové verzi značně zjednodušila a práce je podobná práci jako jiných webových aplikacích.


Ukázka staré verze optimcabinet v1.

Vzhledem k tomu, že si stále myslíme, že stará verze může pro někoho mít co nabídnout, uvolňujeme jí v dobrém duchu, že bude prospěšná a že nedojde ke zneužití. Většina funkcí je zde stále funkčních. Export do 2D/3D CAD funguje, zpracování kalkulace, materiálů a další data také fungují. Pro úspěšné použití je potřeba LibreOffice nebo OpenOffice s podporou maker.

Takže na tomto odkazu je verze 1 dostupná ke stažení. V případě otázek doporučuje podívat se na ukázky.


Comments