Blog‎ > ‎

Process - 50 product designs from concept to manufacture

přidáno: 7. 5. 2011 14:10, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 9. 5. 2011 9:38 ]

Dostala se mi do rukou nezvyklá kniha, psaná anglicky, od Jennifer Hudson >> PROCESS. Kniha se zabývá, tím co se většina ostatních knih o designu neřeší. A to kompletním projektem. Zde opravdu uvidíte, jak designéři, tvůrci a jiní opravdu vytváří určité výrobky.


Můžete zde projít 50 výrobků od počátku > nápadu, přes částečnou výrobu, testování a až po konečnou výrobu. K tomu je doplněna texty z výroby, průběhu a řešení situací, nákresy a i tím nejdůležitější jako jsou snímky z výroby.


[Změna] Našel jsem v knize opravdu zajímavou technologii výroby a to dýhovaní kovaného, vysoce tvarovaného skříňového objektu. Opravdu zvláštní způsob zpracování dýhy a hlavně netradiční.

Kniha je sice v angličtině, ale není moc složitá a snímků je v ní opravdu hodně. Samotných informací není také málo. Doufám, že si na tuto knihu najdu dostatečné množství času. Jsem si jistý, že je v ní řada zajímavostí, které se budou lidem v okolí hodit. Popř. se po vzoru z této knihy také můžeme pokusit o nějaký větší projekt :)