Blog‎ > ‎

Zakončení roku a OptimCabinet

přidáno: 28. 12. 2012 5:01, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 28. 12. 2012 5:02 ]
Tak se nám rychle přiblížil konec roku. Byly zde opět zvěsti o "konci světa" a jiné zaručené zprávy v tomto segmentu. V našem případě se se toho moc nestalo. Snad kromě vakuového lisu od firmy Adamik Company.

Ke konci roku byl čas věnován úklidu a přípravám na úpravy pracovních prostorů. Trochu času se našlo i na výměnu tabulí skel v oknech >> za více čirá a vnitřně dělená. Průběžně jsme ještě připravovali návrh na kuchyňskou linku a následně se věnoval čas OptimCabinetu.

Jako čerstvé ukázky jsme si připravili práci s novou verzí OptimCabinetu  >>  matematické notace.
Při konstruování těchto objektů jsme použili právě možností nového OptimCabinetu, který nyní umožňuje matematicky definovat vztahy a návaznost jednotlivých dílů např. pomocí jednoduchých smyček. Tedy vytvářet zobrazení funkcí jako jsou goniometrické funkce a např. i logaritmus.

Ne bohužel toto zatím moc reálně vyrobit nejde, možná na 3D tiskárně?:)

Bohužel jsme si přesně nezaznamenali jednotlivé testované výrazy zapsaných funkcí, takže pouze můžeme říci, že např. na tento výtvor se použila funkce pro přirozený logaritmus na část rotace a posun v kombinaci s funkcí sinus aplikovanou na rostoucí hodnoty.

Pokud by se našel někdo se zájmem, mohlo by být výhodné tyto možnosti prodiskutovat. S tím souvisí i  jak vytvářet takového složité tvary z jednotlivých dílů i bez použití CNC strojů. Mohla by z toho vzniknout zajímavá spolupráce.


Další ukázka generátorové notace a současných možností OptimCabinetu.


Nakonec ještě opožděně popřejeme zákazníkům, spolupracovníku a i dalším krásné prožití zbytku roku. A do roku následujícího vstupte s elánem.


Comments