Blog‎ > ‎

Značení - Kylemore Abbey a GMIT Project

přidáno: 17. 6. 2011 6:29, autor: Zdeněk Dlauhý   [ aktualizováno 17. 6. 2011 6:55 ]
V průběhu měsíce května jsme dokončili projekt pro GMIT Letterfrack a Kylemore Abbey a to tvorbu značení pro umístění objektů v oblasti zámku. Projekt obsahoval přípravu, návrh a následnou výrobu značení pro výrobky studentů z GMIT, které budou umístěny jako oslava zakladatele Kylemore Abbey.

Tyto výrobky jsou převážně určené pro děti a skládají se z různých prolézaček, míst k sezení, hracích objektů a dalších. Předměty jsou v oblasti zařazeny do mapy a plán je využít je k herním trasám pro děti.
 
 

Prvotní návrh vzešel z ruky Lucie Žákové a byl za běhu několikrát přepracován. V návrhu se uvažovalo o variantě ze dřeva, akrylátu a kombinaci. Akrylátová varianta měla být původně slepením více různých barev akrylátu s kombinací grafiky v podobě křivek znázorňující vrstevnice. Konečná podoba je lepení do sebe zapadajících elementů akrylátu z různých barev, obsahující popis objektu, jméno tvůrce, materiály a kombinovaný s grafikou.

Grafika symbolizuje vrstevnice a tedy kopcovitou krajinu okolo zámku a lom světla díky průhlednosti materiálu a jeho barevnosti.

 
 

Výsledné značení.

Děkuji všem zúčastněným a kolegům (Jan Hendrych, Jan Jakubkovič a Lucii). Vše dobře dopadlo a Plaques jsou na místě :)